Press "Enter" to skip to content

Stypendyści funduszu „Skok w marzenia” wybrani po raz czwarty!

Rada Funduszu Stypendialnego „Skok w marzenia”, zainicjowanego przez sieć handlową Netto oraz Fundację Moniki Pyrek, już po raz czwarty wybrała 10 młodych i utalentowanych sportowców. Laureaci otrzymają roczne stypendium w wysokości 10 000 zł, które pomoże im w rozwoju sportowych karier. Po raz pierwszy przyznano również dodatkowe stypendium specjalne.

Netto od lat aktywnie wspiera inicjatywy sportowe, promując tym samym zdrowy tryb życia oraz zachęcając młodych ludzi do realizowania sportowych pasji. W tym celu sieć handlowa wraz z Fundacją Moniki Pyrek uruchomiła Fundusz Stypendialny „Skok w marzenia”, który zakłada wspieranie rozwoju karier wyjątkowo uzdolnionych osób. W tym roku odbyła się już czwarta edycja, cieszącego się popularnością programu stypendialnego, do którego napłynęła rekordowa liczba zgłoszeń – aż 211!

– Wybór zwycięzców na podstawie tak wielu pięknych i inspirujących sportowych historii był dla nas dużym wyzwaniem – przyznaje Monika Pyrek, prezes Fundacji. – To niezwykłe, że pomimo wyjątkowych warunków spowodowanych pandemią, młodzi ludzie nadal wykazują dużą determinację, aby nieprzerwanie realizować swoje marzenia. Widać ducha prawdziwych i wytrwałych sportowców – dodaje.

Rada Funduszu, w której zasiadają: Monika Pyrek – prezes Fundacji, Janusz Stroka – prezes Netto Polska, Aleksander Doba – podróżnik i kajakarz oraz Maciej Kurzajewski – dziennikarz sportowy, wybrała 10 uzdolnionych sportowców, reprezentujących różne dziedziny sportu. Decyzją Rady, po raz pierwszy przyznane zostało również stypendium specjalne. Każdy z laureatów otrzyma 10 000 zł rocznie na realizację sportowych celów, a także wsparcie merytoryczne od członków Rady Funduszu.

Stypendystami Funduszu „Skok w marzenia” 2020/2021 zostali:

  • Olimpia Breza – lekkoatletyka, biegi średnie i długie
  • Jakub Byczek – wioślarstwo
  • Oliwer Wdowik – lekkoatletyka, sprint
  • Jakub Olszewski – piłka siatkowa
  • Karolina Młodawska – lekkoatletyka, skok w dal
  • Zuzanna Herasimowicz – pływanie
  • Julia Czyż – łucznictwo olimpijskie
  • Aleksandra Stach – kajakarstwo slalomowe
  • Barbara Połap – jeździectwo
  • Paulina Kubis – lekkoatletyka, wielobój

Stypendium specjalne otrzymała Aleksandra Mirosław, ubiegłoroczna stypendystka Funduszu, mistrzyni świata we wspinaczce sportowej, która zakwalifikowała się do udziału w najbliższych Igrzyskach Olimpijskich.

– Cieszymy się, że możemy być częścią tak fantastycznej inicjatywy – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. – Stale rosnąca liczba kandydatów zgłoszonych do Funduszu bardzo nas cieszy, bo dowodzi, że pomagamy rozwijać pasję wielu młodym ludziom, których miłość do sportu i wytrwałość są niezachwiane. Mocno wierzymy, że szansa i wsparcie, które dostali, wykorzystają jak najlepiej i, tak jak ich poprzednicy, wykonają udany skok w marzenia, a my będziemy świadkami kolejnych wspaniałych sukcesów – dodaje.

Tegoroczni stypendyści zasilą grupę 30 młodych i utalentowanych laureatów poprzednich edycji Funduszu, którzy z powodzeniem realizują swoje sportowe marzenia i zdobywają mistrzowskie tytuły.

Be First to Comment

Dodaj komentarz