Press "Enter" to skip to content

Stawiamy magazyn. Jaki sposób ogrzewania wybrać?

Budowa nawet mniejszego magazynu związana jest ze sporymi kosztami inwestycyjnymi. Nie możemy również zapominać o tym, że również będziemy ponosić koszty związane między innymi z ogrzewaniem. Bardzo dobrze w polskich warunkach sprawdza się ogrzewanie z wykorzystaniem promienników podczerwieni. To rozwiązanie przede wszystkim praktyczne, ale ekologiczne.

Powierzchnia magazynowa jest niezwykle ważna, zarówno dla klientów indywidualnych, jak również dla przedsiębiorców, którzy działają w różnych gałęziach przemysłu, a także w usługach. Dzięki powierzchni magazynowej, która ma odpowiednią wielkość, jest dobrze dopasowana do potrzeb, może być na różne sposoby wykorzystana, możemy prosto, bezpiecznie, komfortowo, w dobry sposób przechowywać towar, ale również świadczyć usługi. Magazyn w wielu branżach to podstawa, o której musimy po prostu pamiętać. Ogrzewanie z wykorzystaniem ekologicznych technologii jest zdecydowanie najbardziej praktycznym wyjściem. Promienniki podczerwieni można zamówić w firmie https://www.teoterm.com.pl/

Zobacz także: https://festiwalnurt.pl/duzy-hangar-jak-ekologicznie-i-tanio-go-ogrzac/

Co dają promienniki ciepła?

Promienniki ciepła przede wszystkim są rozwiązaniem, które pozwala skutecznie i ekologicznie ogrzewać praktycznie każdy rodzaj magazynu, zarówno taki, który ma strukturę stalową, jak również takich, które są na przykład murowane. Promienniki podczerwieni to jedno z najbardziej uniwersalnych źródeł ciepła. Do najważniejszych plusów, które wynikają ze stosowania takiego rozwiązania możemy wymienić:

  • łatwość dopasowania instalacji do obiektu,
  • możliwość zakupu promienników o różnej mocy i wielkości,
  • prostota montażu i prostota konfiguracji,
  • skuteczność działania,
  • decentralność, czyli możliwość rozmieszczenia w różnych miejscach,
  • brak emisji spalin i gazów,
  • odporność promienników na uszkodzenia,
  • stosunkowo niskie koszty ogrzewania.

Ekologia plus wygoda

Jedną z najważniejszych decyzji jest to, że system jest po prostu decentralny, to oznacza, że nie mamy jednego systemu zasilania, na przykład w postaci kotła grzewczego. Do uruchomienia instalacji wystarczy tak naprawdę posiadanie odpowiedniej jakości instalacji elektrycznej i po prostu wpięcie się do gniazda. Promienniki można umieścić w dowolnym miejscu, a tym samym bez żadnego problemu dogrzać dowolny fragment hali. Dodatkowo promienniki można umieszczać wyżej, a tym samym po prostu zapobiegać chociażby uszkodzeniu promienników przez na przykład wózki widłowe, wózki paletowe lub klientów.

Be First to Comment

Dodaj komentarz