Press "Enter" to skip to content

Sezon rowerowy: czas start!

Prawie dwumiesięczna kwarantanna i brak możliwości korzystania z rozkwitającej za oknami wiosny, mogły sprawić, że pragnienia wielu osób uległy przewartościowaniu, a proste czynności, jak jazda na rowerze, stały się tymi najbardziej pożądanymi. Zamknięcie siłowni i odwołanie wydarzeń sportowych, nie oznaczało pozostawienia miłośników kolarstwa bez niczego – mogli oni realizować swoje plany i pasje za pośrednictwem sprzętu stacjonarnego oraz organizowanych wyścigów online. Jednak wszyscy Ci, którzy doceniają jazdę na rowerze za możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu i odczuciu wiatru we włosach, dopiero teraz mogą z pełną satysfakcją wybrać się na przejażdżkę. 

Jaki rower wybrać?

Wszyscy Ci, którzy rozważają zakup roweru, by dojeżdżać nim do pracy czy sklepu lub zamierzają wykorzystywać go do krótkich wycieczek po mieście, powinni w pierwszej kolejności zapoznać się z ofertą rowerów miejskich. Eleganckie, utrzymane w stylu vitange, z zamontowanym z przodu koszyczkiem i wygodnym siodełkiem – takie są „holendry” znajdujące się w asortymencie marki GO Sport. Rowery te idealnie sprawdzą się dla osób traktujących jazdę na rowerze jako formę rekreacji. Są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie mają dużego doświadczenia z kolarstwem, a chcieliby w bardziej ekologiczny i zrównoważony sposób podchodzić do codziennych czynności i w okresie wiosenno-letnim właśnie rowerem zastąpić wszelkie inne środki transportu. Konstrukcja tzw. „damek” zapewnia pełen komfort i nie wymaga specjalnego dostosowania ubrania do przejażdżki, a wąskie opony umożliwiają dynamiczną jazdę.

Asortyment marki GO Sport uwzględnia ponadto rowery górskie, które oprócz zastosowania do jazdy na wyżynnym terenie, sprawdzą się również w przypadku pokonywania innych, mniej wymagających tras. Ten typ rowerów, zwany również MTB czy „góralem” to opcja dla wszystkich, którzy zamierzają wyjechać poza miejską drogę asfaltową i wkroczyć na dwóch kółkach w tereny bardziej piaszczyste, błotniste lub pokryte kamieniami. Rower górski będzie więc odpowiedni dla zwolenników leśnych przejażdżek, które możliwe są także w dużych miastach. Szersze i mniejsze opony, prosta kierownica oraz brak wszelkiego rodzaju dodatków, takich jak bagażnik czy błotnik, sprawiają, że ten typ roweru zapewnia komfort i amortyzację, a jazda na bezdrożach czy nierównych powierzchniach, nie sprawia problemu.

Hybrydą roweru miejskiego i górskiego jest trekkingowy dwukołowiec

Ten rodzaj nada się na dłuższą wyprawę, podczas której pokonywane będą zarówno asfaltowe, jak i leśne trasy. Rowery te wyposażone są w bagażniki i błotniki, a przybierana na nich pozycja jest podobna do tej, obieranej podczas użytkowania rowerów miejskich. Z górskimi dwukołowcami łączy je wyposażenie w dosyć szerokie koła oraz podobnie masywna konstrukcja. Lżejszą wersją rowerów trekkingowych są ich crossowe odpowiedniki, które pozbawione dodatkowych elementów, takich jak błotnik, bagażnik czy oświetlenie, są świetną opcją na letnie przejażdżki po ulicy, parku czy innej, ubitej powierzchni.

Pełna oferta różnego rodzaju rowerów, w tym rowery dziecięce i elektryczne oraz wszelkiego rodzaju dodatki i odzież dedykowane tej dyscyplinie, dostępna jest w sklepach stacjonarnych i online GO Sport, a klienci wciąż mogą skorzystać tu z darmowej dostawy do domów. Przed wybraniem się na wycieczkę rowerową należy pamiętać o wciąż obowiązujących zasadach: zasłaniania nosa i ust (nie dotyczy jedynie leśnych ścieżek i dukt – w drodze do lasu i na leśnych parkingach należy mieć założoną maseczkę) oraz konieczności zachowana dystansu 2 metrów od pieszych i innych rowerzystów. Korzystajmy z tegorocznej wiosny z rozwagą!

Be First to Comment

Dodaj komentarz