Press "Enter" to skip to content

Podręczna apteczka na wyjazd – co powinna zawierać?

Przed nami wakacyjne miesiące, dlatego wielu z nas myśli już o zbliżających się, wyczekiwanych urlopach. Zarówno do tych dłuższych, jak i nawet do krótkich i niedalekich podróży należy się odpowiednio przygotować – przed wyjazdem, powinniśmy pomyśleć więc o skompletowaniu apteczki. Podczas urlopu każdy dzień jest cenny, nie warto tracić ich na dolegliwości bólowe czy szukanie apteki.

Bez plastrów ani rusz

Plastry opatrunkowe przydadzą się – zawsze. Niezależnie czy przed nami długa górska wędrówka, czy wycieczka rowerowa. W razie zranienia się, założenie plastra umożliwi nam kontynuowanie trasy, mimo otarć na skórze. Warto mieć ze sobą także np. wodę utlenioną, którą będziemy mogli odkazić rany czy specjalne, chłodzące preparaty przeciwbólowe.

Żel dezynfekujący do rąk

W każdej chwili pozwoli nam zdezynfekować dłonie. Każdy z nas doskonale wie, jak ważna jest dokładna higiena rąk. Dłonie to siedlisko wirusów, które bardzo łatwo mogą dostać się z nich do naszego organizmu. Musimy pamiętać, by brudnymi rękoma nie dotykać twarzy, oczu czy ust. Jeśli w danej chwili nie mamy możliwości umycia rąk pod bieżącą wodą z mydłem, sprawdzi się specjalny płyn myjący na bazie alkoholu, który pozwoli usunąć drobnoustroje (w tym wirusy) bez użycia wody.

Krople nawilżające oczy

Długa jazda samochodem z klimatyzacją, wielogodzinne przebywanie na zewnątrz (szczególnie gdy np. mocno wieje) – to wszystko może wysuszać i obciążać nasze oczy. Może to powodować ich dyskomfort, szczypanie i pieczenie. Do nawilżania oczu warto zastosować krople (np. Hyal-Drop multi), które pozwolą zminimalizować problem suchego oka. Ponadto, w trosce o oczy pamiętajmy także o zabraniu i korzystaniu z okularów przeciwsłonecznych, wyposażonych w filtr UV, chroniący nas przed silnymi i niebezpiecznymi promieniami słońca.

Filtr – koniecznie w kremie

Niezależnie od tego, w jaki sposób spędzimy najbliższy okres urlopowy, musimy pamiętać o najważniejszej zasadzie wyjazdów wakacyjnych – bezpieczeństwie i ochronie przed słońcem. Zbyt intensywna ekspozycja na promienie słonecznie może doprowadzić do dolegliwości takich jak ból głowy, oczu czy poparzenia, a w długoterminowej perspektywie wpłynąć na stan naszej skóry (m.in. na powstawanie zmarszczek, znamion). Zapewnijmy więc naszej skórze odpowiednie zabezpieczenie w postaci kremów do opalania, które zawierają filtr UV – nie mniejszy niż 30 SPF dla dorosłych i 50 SPF dla dzieci. Co ważne – kremów powinniśmy używać szczególnie intensywnie wiosną i latem, gdy promienie słońca są najsilniejsze, ale nie zapominajmy o nich także zimą czy jesienią (szczególnie zadbajmy o okolice twarzy, szyi czy dłoni).

Środki przeciwbólowe – to obowiązkowy element każdej apteczki. Choć wypad na dwa dni nie musi wiązać się z zabieraniem dużego ekwipunku, to wzięcie ze sobą na przykład środków przeciwbólowych, preparatów na ukąszenia – to obowiązek. Produkt, którego skład nie będzie dla nas nowością (nie uczuli nas), pomoże pozbyć się uporczywego bólu głowy czy innych dolegliwości.

Pamiętajmy, że apteczka powinna być jednym z podstawowych akcesoriów od którego zaczynamy pakowanie plecaka czy walizki na wyjazd. Ten niewielki dodatek może mieć znaczący wpływ na jakość i bezpieczeństwo naszego urlopu.

Be First to Comment

Dodaj komentarz