Press "Enter" to skip to content

Po co w przemyśle CNC? Poznaj zalety tej technologii

Trudno jest przygotować części zamienne dla różnego rodzaju branż, bez umiejętnego stosowania maszyn do kompleksowej obróbki metali. To właśnie dzięki nim możliwe jest to, aby sprawnie i bez przeszkód przygotować zamówienie. Cięcie laserowe, gięcie metali, ich szlifowanie, gwintowanie czy frezowanie to tylko niektóre usługi, na które trzeba zwrócić uwagę. Wybór odpowiedniego wykonawcy to również bardzo ważna kwestia, która wpłynie na jakość części.

Przygotowanie bardzo dobrej jakości elementów stalowych, które mogą być wykorzystane jako elementy linii produkcyjnych, maszyn i automatów pakujących, maszyn rolniczych czy budowlanych, pojazdów specjalistycznych wymaga załatwienia kilku rzeczy. Po pierwsze liczy się spranie przygotowana dokumentacja techniczna oraz projekt. To baza, od której trzeba zacząć. Druga kwestia to odpowiedniej jakości materiał, odporny na intensywne użytkowanie, korozję, uszkodzenia mechaniczne. Trzecia kwestia to wykonawca, który dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym do wykonania części.

Brak marnowana materiału

Stal oraz tym podobne materiały są obecnie bardzo drogie, dlatego duża uwaga przywiązywana jest do tego, aby podczas procesu produkcji nie marnować materiału. To generuje niepotrzebne koszty, wydatki, które mogą być przedmiotem sporu pomiędzy wykonawcą, a zamawiającym. Cięcie laserowe to technologia, która zdecydowanie sprzyja precyzji. Z jednego arkusza blachy możemy wykonać bardzo dużą ilość elementów, maksymalnie wykorzystując materiał.

Zobacz także: https://festiwalnurt.pl/nowoczesne-i-nietypowe-dekoracje-scian-do-biura/

Możliwość uzyskania najróżniejszych kształtów

W sytuacji, gdy większość maszyn oraz urządzeń jest wykonywana na indywidulne zamówienie, a za projekty odpowiadają specjalistyczne biura projektowe, możliwość wykonana z arkusza blachy praktycznie dowolnego kształtu jest po prostu bezcenna. Dzięki temu dokładnie dopasujemy rodzaj cięcia do zapotrzebowania.

Dokładność

Dokładność oraz tempo cięcia sprawiają, że klienci bardzo chętnie wybierają cięcie laserowe jako tę metodę, którą mają być przygotowane elementy do maszyn. Warto o tym zdecydowanie wiedzieć. Liczy się również powtarzalność, która jest stuprocentowa. To oznacza, że wykonując nawet kilkaset czy kilka tysięcy podobnych do siebie elementów, będziemy mieli pewność, że będą one miały taką samą stabilność wymiarową.

Be First to Comment

Dodaj komentarz