Press "Enter" to skip to content

Pierwszy w historii Polski start ligi e-kolarskiej

Elektryzujące emocje towarzyszyły mieszkańcom Warszawa Wesoła oraz widzom, którzy 15 maja kibicowali zawodnikom pierwszej w historii Polski, w pełni elektrycznej ligi kolarskiej. Uczestnicy przejechali łącznie 23 km po trasach przygotowanych dla cyklu SIXT Puchar Mazowsza.

Mocniej, dalej, intensywniej

Myliłby się ten, kto myśli, że e-kolarstwo nie jest prawdziwym sportem. Zawodnicy pierwszej polskiej elektrycznej ligi w klasie rowerów górskich (e-MTB) przejechali niemal identyczną, co uczestnicy turnieju SIXT Puchar Mazowsza, w którym startują zawodowi kolarze. Alternatywny napęd pozwala każdemu entuzjaście aktywności rowerowej przeżywać te same emocje, co zawodowcom.

Kolarstwo górskie to jedna z najtrudniejszych dyscyplin sportu, która wymaga od kolarza nie tylko siły, ale też zdolności do szybkiego planowania i reagowania na nieprzewidziane zwroty sytuacji. – mówi Błażej Maresz, prezes Warszawskiego Klubu Kolarskiego – Dodatkowe wsparcie elektryczne w rowerze jest nie tyle ułatwieniem, co sposobem na to, by entuzjaści sportu mogli bezpiecznie rywalizować na zawodowych trasach – takich jak SIXT Puchar Mazowsza.

Jadą, by pomagać

Zaskakująco dobra pogoda przyciągnęła licznych kibiców, których doping wsparł zawodników elektrycznej SIXT Business League w zaciętej walce do samego końca. Najlepsze czasy uzyskali kolejno Piotr Hankus, Michał Cichoń oraz Aleksander Jagosz.

Prawdziwa energia, emocje i radość na drodze! Czy to kwestia fenomenalnych kibiców, czy elektrycznych rowerów, do ostatniej sekundy wszyscy walczyliśmy o jak najlepsze czasy. – mówi Łukasz Żurek, prezes SIXT Polska i zawodnik ligi– Z drugiej strony, nie jechaliśmy tylko dla siebie – każdy 1km przejechany w ramach naszych startów to 1 złotówka przekazana przez organizatora na rzecz realizacji celów statutowych Fundacji Szczęśliwej Drogi. Sądzę, że nie dałoby się nas mocniej zmotywować do działania!

SIXT Puchar Mazowsza – Warszawa Wesoła

Tego samego dnia zakończył się także drugi start tego sezonu zawodników walczących o najważniejsze trofeum kolarskie w klasie rowerów górskich na Mazowszu – SIXT Puchar Mazowsza.Drugi wyścig z cyklu z najlepszymi wynikami ukończyli:

W klasie Masters:

 • Miejsce I: Jacek Rzadca, Trezado Wolfpack
 • Miejsce II: Andrzej Michniak, Warszawski Klub Kolarski
 • Miejsce III: Jarosław Hałas

W klasie Elita Kobiet:

 • Klaudia Cichacka, Metrobikes.pl
 • Patrycja Piotrowska, Fundacja Piotrowski Bikes Cargo Express
 • Małgorzata Mazurek, UKS Kruoiński Suszec Konwa Bike

W klasie Elita Mężczyzn:

 • Michał Topór, NS Bikes Factory
 • Maciej Jeziorski, jezior.bike
 • Paweł Graczyk, Warszawski Klub Kolarski

W kategorii Juniorów:

 • Mateusz Szyszko, Warszawski Klub Kolarski,
 • Maciej Pietryszyn, UKK Huragan Wołomin
 • Jakub Pyszny, Grupa Kolarska Viktoria Rybnik

Kolejne zawody z cyklu SIXT Puchar Mazowsza oraz SIXT Business League odbędą się już 12 czerwca 2021 roku w Legionowie. Serdecznie zapraszamy! Więcej informacji można znaleźć na:

SIXT Business League: https://sixtbusinessleague.pl/

SIXT Puchar Mazowsza: https://pucharmazowsza.pl/

Be First to Comment

Dodaj komentarz