Press "Enter" to skip to content

Papa samoprzylepna – czym jest i jakie ma zastosowanie?

Papy samoprzylepne są bardzo popularnym wyborem przy budowie domu… ale tak właściwie dlaczego?

Papa samoprzylepna – z czego jest skonstruowana i dlaczego?

Papy zdecydowanie nie mogą narzekać na brak popularności, w szczególności w ostatnich latach. Dlaczego jednak tak jest? O mnogości zastosowań oraz zaletach takiego produktu, jak papa samoprzylepna, powiemy sobie trochę później. Zacząć bowiem należy od trochę innego aspektu – czym właściwie jest tego typu papa oraz jak się ją tworzy? W znacznej większości przypadków taka papa wykonywana jest ze specjalnie przygotowanej masy asfaltowej – papy bitumiczne uchodzą za najlepszy wariant produktu tego typu. Masa to jednak oczywiście nie wszystko – by mogła ona dobrze spełniać swoją funkcję, musi dodatkowo posiadać pewną obudowę. W tym przypadku tę funkcję pełni specjalna osłona. W obecnych czasach najczęściej jest ona tworzona z włókna szklanego bądź poliestru, coraz rzadziej (a raczej praktycznie już nigdy) z tektury – papa z osnową z tego materiału nazywana jest bardzo często papą tradycyjną, co mówi o tym rodzaju stosunkowo dużo.

Zastosowania i atuty papy samoprzylepnej

Papa samoprzylepna posiada pewną bardzo ważną przewagę w stosunku do innych wyrobów tego typu, jak na przykład papa termozgrzewalna. Mowa tu oczywiście o możliwości bardzo prostego montażu bez używania skomplikowanych narzędzi. To jednak nie koniec zalet – papa samoprzylepna jest naprawdę tania, a także jest świetnym izolatorem. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o wilgoć i wodę, choć to jest niewątpliwie bardzo ważnym aspektem. Tego typu papa to również solidna bariera fizyczna, dzięki czemu sprawdzi się ona bardzo dobrze także w przypadku izolacji fundamentów oraz nawet tarasów.

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w papę samoprzylepną? Opcji jest wiele

Papę możemy zakupić tak naprawdę na dwa sposoby. Pierwszym jest udanie się do marketu budowlanego. Jeżeli jednak potrzebujemy większych ilości papy, warto jest skontaktować się z budowlanym sklepem internetowym.

Be First to Comment

Dodaj komentarz