Press "Enter" to skip to content

Międzynarodowy Dzień Jogi z Emirates

Wywodząca się z Indii joga jest praktykowana na całym świecie – to ćwiczenia poprawiające kondycję ciała, umysłu i ducha. Każdego roku, 21 czerwca, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Jogi. Jest to idealna okazja do tego, aby przyjrzeć się korzyściom uprawniania tej formy aktywności. W końcu to dzięki niej możemy poczuć jedność z otaczającą nas naturą. Tego roku Dzień Jogi jest świętowany pod hasłem „Joga w domu, joga z rodziną”. W ramach inspiracji dla podróżujących joginów, linie Emirates przygotowały listę kierunków, które powinni oni wziąć pod uwagę planując przyszłe wyjazdy.

Indie (kierunek Delhi). Oczywistym celem podróży dla joginów z całego świata jest Azja, a dokładniej Indie. To tutaj można znaleźć wiele pustelni (zwanych aśramami) i kursów dla joginów oraz poznać najbardziej autentyczną formę jogi. Miasto Rishikesh to kolebka jogi – co roku odbywa się tutaj Międzynarodowy Festiwal Jogi. To raj dla osób praktykujących tę aktywność, pełen światowej sławy nauczycieli, pustelni i świątyń. Położony jest nieopodal świętej rzeki Ganges, u podnóża Himalajów. Ćwiczenie jogi w otoczeniu tych majestatycznych gór to z pewnością niezapomniane doświadczenie.

Indonezja (kierunek Bali)

Dla poszukiwaczy tropikalnej scenerii najlepszym wyborem będzie Indonezja. Pobyt na malowniczej wyspie Bali będzie sprzyjał nie tylko wypoczynkowi umysłu, ale też ciała i duszy. Warto wiedzieć, że to miejsce, gdzie odbywa się jedno z najsłynniejszych wydarzeń dla miłośników jogi – Bali Spirit Festival. Codzienne aktywności mają miejsce nieopodal miejscowości Ubud, w otoczeniu zielonych pól ryżowych. Na Festiwalu można spotkać osoby z całego świata, poznać najlepsze techniki i zdobyć cenne doświadczenia.

Tajlandia (kierunek Phuket)

Tajlandia to miejsce, gdzie można przywrócić równowagę ciała i ducha. Kraj jest potocznie nazywany „krajem uśmiechu”, ponieważ Tajowie są znani na świecie jako najsympatyczniejsi ludzie na ziemi. Dobrym miejscem na ćwiczenie jogi będzie Phuket, położony na południowym krańcu Tajlandii. Można tam poznać Bikram jogę, a naucza jej nie kto inny jak Bikram Choudhury, pomysłodawca tego nurtu.

Japonia (kierunek Tokio)

Tokio to jedno z najaktywniejszych miejsc dla joginów na mapie Azji Wschodniej. Aż trudno uwierzyć, że równowagę można znaleźć w najbardziej zapracowanym mieście na świecie. Yoyogi to oaza w samym środku Tokio. W parku można natknąć się na osoby praktykujące jogę, a nawet tai chi – formę sztuk walki wzmacniającą siłę i elastyczność górnych i dolnych partii ciała.

Nowa Zelandia (kierunek Auckland)

Najpiękniejsze miejsca na ziemi można znaleźć w Nowej Zelandii. To tam naturę spotyka się w najczystszej formie – widoki lodowców, gór, fiordów, płaskowyżów wulkanicznych, równin czy lasów zachwycają swoim pięknem. Można tu ćwiczyć jogę na piaszczystych wybrzeżach, np. na pełnych czarnego piasku plażach znajdujących się po zachodniej stronie kraju, w rejonie Auckland. Popularnym wśród miłośników jogi miastem jest Piha – to tutaj jogini ćwiczą na plaży, w otoczeniu natury i szumu fal. Można również skorzystać z bogatego wyboru kursów jogi – każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Australia (kierunek Sydney)

Australijczycy to mistrzowie nowych trendów w jodze. Najbardziej znanym jest Barre Body, połączenie jogi, pilatesu i baletu. Ale można tutaj spróbować także tzw. jogi HIIT, czyli kombinacji dynamicznej jogi z intensywnym treningiem interwałowym. Z kolei w wyniku połączenia jogi i pilatesu powstało jogalates. Wszyscy lubiący ćwiczenia w wodzie powinni spróbować SUP jogi, czyli jogi uprawianej na desce kołyszącej się na tafli wody.

Jogę można uprawiać wszędzie i o każdej porze, a Międzynarodowy Dzień Jogi będzie idealną okazją nie tylko do ćwiczeń, ale również do planowania przyszłych podróży do miejsc, które powinien odwiedzić każdy jogin.

Be First to Comment

Dodaj komentarz