Press "Enter" to skip to content

Leczenie hemoroidów – sprawdź na czym polega?

Hemoroidy, zwane również żylakami odbytu to dokuczliwa i wstydliwa dolegliwość. Świąd, ból czy krwawienie z odbytu są wskazaniem do odwiedzenia proktologa. Lekarz poprzez badania z krwi, a także badanie organoleptyczne postawi diagnozę i dobierze najlepszą formę leczenia hemoroidów.

Czym są hemoroidy?

Guzki krwawnicze, czyli inaczej hemoroidy posiada każdy człowiek. Występują one w kanale odbytu i odpowiadają za kontrolę podczas wypróżniania. Problem pojawia się, gdy hemoroidy nie opróżniają się z zalegającej w nich krwi, nadmiernie się uwypuklają i przesuwają się. Takiemu stanowi towarzyszą krwawienie, ból i świąd. Czasem może pojawiać się uczucie parcia na odbyt. Leczenie hemoroidów w Katowicach zależy od stopnia zaawansowania choroby. Pewne jest jednak, że im wcześniej podejmie się leczenie, tym lepsze i szybsze rezultaty można uzyskać.

Rozwojowi choroby hemoroidalnej sprzyja siedzący tryb życia, wielogodzinne siedzenie, a także zaparcia czy biegunki. Na powstawanie hemoroidów ma wpływ również ciąża.

Jak leczyć hemoroidy?

Hemoroidy są wstydliwą dolegliwością i dlatego pacjenci zwlekają z udaniem się proktologa. Wiele osób uważa, że leczenie będzie długi i bolesne i dlatego wolą go unikać. Jednak im szybciej specjalista postawi diagnozę, tym szybciej można pozbyć się problemu. Leczenie hemoroidów uzależnione jest od stopnia zaawansowania choroby. W przypadku, gdy problem zostanie szybko zdiagnozowany, a objawy nie są uciążliwe, wówczas wystarczą maści czy antybiotyk. W przypadku bardziej zaawansowanej postaci, warto rozważyć inne sposoby leczenia.

Laserowe leczenie przetok odbytowych jest jedną z bezinwazyjnych i mało bolesnych metod radzenia sobie z hemoroidami. To metoda, która pozwala szybko uporać się z problemem, bez ryzyka powikłań. Pacjent bardzo szybko wraca do swoich codziennych zajęć. Dodatkowo po usunięciu hemoroidów laserem, istnieje małe prawdopodobieństwo nawrotu choroby. Jeśli pacjent zwleka z wizytą u proktologa, konieczna może okazać się klasyczna operacja, podczas której hemoroidy zostaną usunięte chirurgicznie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz