Press "Enter" to skip to content

Jak zostać barberem?

Fryzjerstwo męskie na przestrzeni ostatnich kilku lat przeżywa prawdziwy rozkwit, czego owocem jest drastyczny rozwój tzw. Barber Shopów. W związku z tym coraz większa ilość osób poszukując spełnienia zawodowego widzi w tym zawodzie szansę na spełnienie swoich marzeń. Jaka jest najlepsza droga na zostanie barberem i dlaczego warto skorzystać ze specjalistycznego kursu dla początkujących?

Barber – charakterystyka zawodu

Barber z definicji określany jest jako fryzjer męski, profesjonalnie parający się również goleniem i strzyżeniem brody, a także zarostu. Ponad to wykonuje on jego kompetencje zahaczają również o masaże, woskowanie oraz inne zabiegi kosmetyczne. Tym, co bez wątpienia wyróżnia zawód barbera, w porównaniu z tradycyjnym fryzjerem, jest znacznie większe przeszkolenie w pracy z fryzurami męskimi, czego efekty widać na pierwszy rzut oka.

Do każdego klienta barber podchodzi z maksymalnym zaangażowaniem, prezentując pełnię swoich możliwości. Dzięki poświęceniu się wyłącznie jednej specjalizacji jest on ekspertem w swojej dziedzinie, przyswajając tym samym szczegółową wiedzę dotyczącą pielęgnacji zarówno włosów, jak i brody, zarostu i wąsów.

Perspektywa przyszłej pracy

Barber współcześnie stanowi jeden z najbardziej przyszłościowych zawodów zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Ze względu na otwarcie się mężczyzn na wysoką jakość strzyżenia, zapotrzebowanie na omawianych specjalistów stale wzrasta. Barberzy zatrudnienia szukać mogą w miejscach, takich jak:

  • barber shopy
  • salony fryzjerskie
  • centra urody i pielęgnacji
  • ośrodki SPA

Po zebraniu odpowiedniej ilości doświadczenia, nic nie stoi na przeszkodzie przed otwarciem własnego salonu, w którym barber ma możliwość osiągnięcia stuprocentowego spełnienia zawodowego. 

Od zera do barbera – kurs dla początkujących

Jedną z najlepszych metod zdobycia kompetencji niezbędnych w pracy jako barber, jest kurs barberski dla początkujących o wdzięcznej nazwie – Od zera do barbera. To specjalistyczne szkolenie zawiera w sobie aż 192 godziny zajęć przygotowawczych, obejmujących 24 dni po 8 godzin dziennie.

Tym, co niewątpliwie wyróżnia dany kurs jest możliwość uczestnictwa w nim osób początkujących, które nie posiadają żadnego doświadczenia z nożyczkami. Od zera do barbera oferuje profesjonalne wyszkolenie z zagwarantowaniem specjalistycznego wyszkolenia. W czasie jego trwania, swoje umiejętności ćwiczyć będziesz na aż 40 żywych głowach, co w połączeniu z przekazywaną wiedzą fryzjerską i filozofią barberingu uczyni z każdego uczestnika kursu wykwalifikowanego fryzjera męskiego.

Po ukończeniu szkolenia możliwe jest natychmiastowe rozpoczęcie pracy w zawodzie, wykorzystując w niej przyswojone wcześniej informacje teoretyczne i praktyczne. Prowadzący gwarantują każdemu uczestnikowi spersonalizowane podejście oraz luźną, koleżeńską atmosferę.

Podsumowanie

Barbering jest niewątpliwie dziedziną niezwykle popularną na przestrzeni ostatnich lat. Z tego względu każdy, kto zastanawia się nad podjeciem pracy w tym zawodzie, powinien zdecydować się na profesjonalny kurs dla początkujących, taki jak Od zera do barbera. Pozwala on od kuchni poznać tajniki profesji, zdobywając przy tym cenne doświadczenie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz