Press "Enter" to skip to content

E-sportowa wersja Touchdown Hero trafiła do soft launch-u

Cherrypick Games, notowany na NewConnect deweloper gier mobilnych, skierował do fazy soft launch e-sportową wersję swojej autorskiej zręcznościowej gry w stylu endless runner – Touchdown Hero. Polskie studio opracuje również e-sportowe wersje Solitaire oraz nowy tytuł, pod nazwą Golf Hero.

– Rozpoczęliśmy właśnie  fazę soft launch e-sportowej mobilnej produkcji Touchdown Hero, której współtwórcą jest jedna z najbardziej znanych platform dla tego typu rozrywki – informuje Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games.  – Grę testujemy na rynkach USA. Sprawdzimy jakim zainteresowaniem cieszy się projekt, ile czas spędzają w nim gracze, co przyciąga ich uwagę, a co należy poprawić. Koncentrujemy się na dopasowaniu parametrów gry pod e-sport, każdy nasz turniej ma dawać graczom jak największą satysfakcję z rywalizacji i zwycięstwa. Najważniejsza będzie dobra zabawa – dodaje Marcin Kwaśnica.

Touchdown Hero to gra zręcznościowa, w której gracze przesuwając palec po ekranie, kontrolują bieg zawodnika futbolu amerykańskiego. Ich celem jest zręczne manewrowanie pomiędzy szarżującymi przeciwnikami i pokonanie jak największego dystansu. Od czasu swojej premiery, w 2015 roku, tytuł zdobył liczne nagrody i wyróżnienia w sklepach w ponad 100 krajach na świecie.

W niespełna trzy tygodnie pobrano go ponad 1 milion razy, a do dziś liczba ta wzrosła do 5 milionów

Cherrypick Games w planach ma także opracowanie zupełnie nowego tytułu – Golf Hero, w którym gracz będzie trenował i rywalizował w turnieju golfowym z innymi uczestnikami w formule jeden na jeden. Stawką w rywalizacji będą m.in. nagrody pieniężne oraz inne cenne przedmioty – Ostatnio modne staje się przenoszeniu tradycyjnych form aktywności sportowej na e-platformy. W naszej ocenie to idealny czas, by zdynamizować rozwój w tym właśnie segmencie rozrywki – mówi Marcin Kwaśnica. – Gry takie jak Golf Clash, czy Perfect Swing podbiły świat rozrywki mobilnej. My idziemy dalej i wprowadzamy rozgrywkę w golfa w obszar mobilnego e-sportu. Liczymy, że nasza propozycja spodoba się graczom i zdobędzie wśród nich dużą popularność – dodaje.

Premiera Golf Hero planowana jest w 2021 roku

Cherrypick Games współtworzy także autorską wersję e-sportową popularnego pasjansa – Solitaire: Wildlife Adventures.

O spółce:

Cherrypick Games S.A. zostało założone przez zespół weteranów branży gamingowej z ogromnym doświadczeniem w tworzeniu i sprzedaży gier na wszystkie wiodące platformy sprzętowe. Zespół łączy pasję do gier i wizję tworzenia produktów najwyższej jakości, co pozwala mu realizować własną misję: produkcję najlepszych gier Free2Play. Celem, który postawiło przed sobą Cherrypick Games S.A. jest osiągnięcie pozycji wydawcy o międzynarodowym znaczeniu, którego produkty prezentują najwyższą światową jakość. Firma od początku swojego istnienia współpracuje m.in. z Apple, Google, Amazon, Tencent, BandaiNamco. Ma też status dewelopera i wydawcy Sony Playstation i Microsoft XBOX.

Najważniejsze produkcje spółki to m.in.: My Spa Resort oraz My Hospital. Łącznie tytuły spółki zanotowały już ponad 23 mln pobrań.

Be First to Comment

Dodaj komentarz