Press "Enter" to skip to content

Drzwi techniczne. Gdzie można je stosować w domu?

W domu istnieje wiele pomieszczeń gospodarczych oraz użytkowych, które warto oddzielić od siebie odpowiedniej jakości drzwiami, np. drzwiami technicznymi. Ich potencjał jest bardzo duży i pozwala na skuteczną ochronę wnętrz.

Oprócz całej palety drzwi wewnętrznych oraz drzwi zewnętrznych na rynku mamy dostępne szeroką ofertę np. drzwi techniczne, które w każdym obiekcie budowlanym mają ściśle wyznaczoną rolę i stosowane są zarówno w pomieszczeniach specyficznych, jak kotłownia, spiżarnia, garaż czy klatka schodowa, ale również w pomieszczeniach, które z różnych względów muszą być zabezpieczone przed włamaniem.

Stosowanie drzwi wewnętrznych jest bardzo dobrym pomysłem, który pozwalana oddzielenie od siebie wszystkich wyznaczonych pomieszczeń, sprawne ukrycie zawartości, izolację akustyczną, a także po prostu ochronę przeciwpożarową.

Drzwi techniczne – materiał oraz jakość wykonania

Drzwi techniczne, które możemy kupić wykonane są ze stali. To najbardziej nowoczesny, trwały, praktyczny oraz odporny na uszkodzenia i utratę pierwotnych właściwości materiał. Idealnie nadaje się na drzwi, które niejednokrotnie mają pełnić funkcję dekoracyjną, antywłamaniową, izolacyjną oraz przeciwpożarową. Kluczowa jest jakość wykonania ramy, skrzydła, ukuć. W drzwiach technicznych należy unikać dużych przeszkleń.

Zobacz także: https://www.megatek.pl/drzwi-zewnetrzne-dlaczego-stal-jest-lepsza-od-drewna/

Wszelkiego rodzaju pomieszczenia gospodarcze

Drzwi techniczne są montowane przede wszystkim we wszystkich typach pomieszczeń gospodarczych. Chodzić tu może głównie o wszelkiego rodzaju pomieszczenia, w których w domu przechowywane są rzeczy, na które normalnie nie ma miejsca (magazynki, spiżarnie, składy materiałów budowlanych). Drzwi techniczne również sprawdzą się w przypadku, gdy garażu mamy do czynienia z powierzchnią, którą wynajmujemy, np. na magazyn.

Kotłownia

Jeżeli posiadamy w domu kotłownię to jak najbardziej powinniśmy również mieć zamontowane drzwi techniczne, które przede wszystkim właśnie posiadają właściwości przeciwpożarowe. W przypadku kotłowni, która może być bardzo poważnym źródłem ognia jest to wymóg konieczny, który sprawi, że będziemy mogli mieszkać bezpieczniej, a w przypadku pożaru ogień tak łatwo nie przedostanie się do innych części budynku.

Drzwi techniczne również można wykorzystać do oddzielenia klatki schodowej od reszty pomieszczeń domu. To ważne, aby również zapobiegać dostępności pożaru na wyższe kondygnacje budynku.

One Comment

Dodaj komentarz