Press "Enter" to skip to content

Dobry psycholog – jak go znaleźć i ile kosztuje?

Pomoc psychologa w niektórych przypadkach będzie niezbędna. Kiedy warto się do niego udać? Jak znaleźć dobry gabinet? Z jakimi kosztami trzeba się wtedy liczyć? Oto najważniejsze informacje, które warto znać!

Psycholog – czym się zajmuje?

Specjalista określany jako psycholog nie jest lekarzem, a osobą, która ukończyła studia psychologiczne. Nie ma on zatem uprawnień takich samych jak psychiatra.

Psycholodzy zajmują się głównie prowadzeniem konsultacji psychologicznych ze swoimi klientami, a w ich ramach prowadzą również diagnostykę psychologiczną, wystawiają opinie, wykonują testy.

Jeśli psychiatra będzie posiadał również uprawnienia psychoterapeuty, wtedy może on także prowadzić psychoterapię – terapię psychologiczną. Taka terapia prowadzona jest indywidualnie, grupowo, a także przeznaczona jest dla par oraz dla rodzin.

Kiedy udać się do psychologa?

Wizyta u psychologa jest przede wszystkim wskazana wtedy, gdy pojawiają się objawy pogorszonego samopoczucia psychicznego, a także trudności dotyczące budowy związku, nawiązywania kontaktów, odnalezienia się w społeczeństwie. Również psycholog będzie bardzo pomocny w przypadku osób, w których życiu zaszły ostatnio traumatyczne wydarzenia.

W takich przypadkach psycholog może wtedy pomóc w określeniu przyczyny odczuwanych problemów, a następnie zalecić właściwe postępowanie, na przykład jak psychoterapia. Gdy u jego klienta będą pojawiały się natomiast nasilone objawy, może też skierować go do lekarza psychiatry.

Dobry psycholog – jak wybrać?

Wybranie dobrego psychologa wtedy, gdy zamierzamy skorzystać z takich właśnie usług, jest niezwykle istotne. Czym powinien się on cechować?

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego doświadczenie i na opinie, jakie uzyskał on od swoich klientów. Tego rodzaju informacje można bez problemów znaleźć w internecie.

Można też skorzystać z usług rekomendowanych psychologów, na przykład polecanych na forach internetowych, w mediach społecznościowych. Warto więc zapytać, czy ktoś poleca konkretny gabinet.

Gdy konieczny jest dobry psycholog Poznań zapewnia dostęp do wielu specjalistów, dlatego nie powinniśmy mieć większych trudności z wybraniem polecanego gabinetu.

Jaka jest cena konsultacji z psychologiem?

Koszty będą przede wszystkim zależały od tego, jaki gabinet wybierzemy. Zwykle należy liczyć się z wydatkiem na poziomie od 100 do 200 złotych, natomiast w bardziej znani psycholodzy mają jeszcze wyższe cenniki, dlatego koszty mogą wtedy dochodzić nawet do 300 złotych.

Więcej informacji dotyczących kosztów konsultacji psychologicznych można znaleźć teraz w internecie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz