Press "Enter" to skip to content

Buty do biegania zimą – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Bieganie jest jedną z ulubionych dyscyplin dla osób, które lubią dbać o swoją kondycję fizyczną i to niezależnie od warunków atmosferycznych. Chłód czy opady śniegu dla wielu biegaczy nie stanowią większej przeszkody, jednak w okresie jesienno-zimowym należy z jeszcze większą rozwagą dobierać odzież sportową i buty do biegania. Te ostatnie powinny być odpowiednio dostosowane nie tylko do indywidualnych potrzeb biegacza, ale również do wymagającej pogody. Zatem czym się kierować przy wyborze butów do biegania zimą?

Buty do biegania na zimę – stabilna podeszwa

Optymalna przyczepność to jeden z najważniejszych czynników, jakie należy wziąć pod uwagę wybierając buty do biegania na zimę, ale nie tylko. Jednak warunki zewnętrzne panujące w okresie zimowym sprawiają, że jakość i wyprofilowanie podeszwy nabiera na znaczeniu. Podeszwa w zimowych butach do biegania powinna być wykonana z wysokiej jakości gumy, która zapewni dobrą przyczepność, jak również amortyzację. Dla biegaczy, którzy lubią treningi w leśnej czy podgórskiej scenerii, polecane są buty do biegania z głębokim bieżnikiem, który pozwoli zachować pewność ruchów nawet na zaśnieżonych trasach.

Buty biegowe na zimę – ciepła cholewka z membraną

Niskie temperatury sprawiają, że utrzymanie odpowiedniego komfortu cieplnego w zwykłym obuwiu sportowym często jest niemożliwe, dlatego buty do biegania zimą powinny wyróżniać się cholewką z siateczki o nieco grubszym splocie niż standardowo. Podobna technologia zapewnia nie tylko odpowiednią temperaturę, ale również chroni przed wilgocią. Warto zwrócić uwagę na modele butów z membraną, która zapobiega przedostawaniu się wody i wilgoci do wnętrza obuwia. Buty do biegania zimą często charakteryzują się też nieco wyższą cholewką, co dodatkowo przeciwdziała kontuzjom, utrzymując stopę w naturalnym położeniu.

Zobacz także: https://sprytna.pl/prezenty-na-boze-narodzenie-co-kupic-parterowi/

Buty do biegania w zimie – gdzie szukać?

Zakup butów do biegania na zimę powinien być dobrze przemyślany – przed dokonaniem ostatecznej decyzji warto przymierzyć kilka modeli obuwia, które wydają się najbardziej odpowiadać naszym wymaganiom. Świetnym rozwiązaniem jest wizyta w galerii handlowej – na terenie jednego obiektu często można odwiedzić kilka, a nawet kilkanaście sklepów z wysokiej jakości obuwiem sportowym. Złote Tarasy to jedna z galerii handlowych, gdzie każdy biegacz bez problemu dobierze odpowiednie dla siebie buty do biegania zimą.

Przy okazji zakupów obuwniczych w największym centrum handlowym w Warszawie warto rozejrzeć się za ostatnimi upominkami świątecznymi dla najbliższych. Ponad 200 sklepów pozwala zaopatrzyć się w symboliczne drobiazgi gwiazdkowe, jak i nieco droższe prezenty pod choinkę. Złote Tarasy to również dobra okazja do skosztowania kuchni z całego świata, a to za sprawą rozbudowanej części gastronomicznej. Na terenie centrum handlowego z parkingiem 24/7 znajdziemy również kino, mini-plac zabaw dla dzieci, a także punkty usługowe banków czy operatorów komórkowych.


Artykuł powstał we współpracy z kobiecym serwisem biegowym www.kobietabiega.pl

One Comment

Dodaj komentarz