Press "Enter" to skip to content

Biegiem do lata!

Demix to marka produkująca artykuły sportowe, która w ostatnim czasie dołączyła do listy brandów znajdujących się w ofercie GO Sport. Sklep online oraz stacjonarne salony to jedyne miejsca w Polsce, w których znaleźć można odzież i akcesoria sportowe tej marki. Wśród nich znajdują się produkty dedykowane biegaczom, które wyposażą ich w niezbędny ekwipunek!

Dlaczego warto zaopatrzyć się we właściwą dla biegania odzież?

Mogłoby się wydawać, że bieganie to jeden z tych sportów, do których nie jest potrzebna specjalna, technologicznie zaawansowana odzież. Jest to oczywiście błąd, który może przede wszystkim spowodować, że trening nie przebiegnie w komfortowych warunkach, a co za tym idzie – trenujący zrazi się do dyscypliny i straci motywacje do kolejnych biegowych wypraw.

Górna odzież do biegania

Na co zatem postawić decydując się na rozpoczęcie biegowej przygody? Zaczynając „od góry” i pierwszej warstwy, którą kobiety powinny założyć wybierając się na tego typu trening, należy zwrócić uwagę na stanik sportowy. Jak każdy element garderoby, powinien on być dopasowany do budowy ciała. Pas stanika jest tutaj kluczowy, gdyż odpowiada za utrzymanie biustu w trakcie biegu. Nie może uciskać ani odstawać. Ważne są również ramiączka, które nie mogą być za luźne i spadać z barków, ale też nie mogą się wrzynać. Spowoduje to nie tylko dyskomfort, ale też podnoszenie się pasa biustonosza do góry, a co za tym idzie – przestanie on spełniać swoją funkcję stabilizatora. Należy też zwrócić uwagę na materiał produktu – najlepszą opcją jest ten oddychający, który tak, jak w przypadku dostępnego w GO Sport biustonosza Demix, zapewni optymalną cyrkulację powietrza.

Niezbędna zarówno biegającym kobietom, jak i mężczyznom, jest koszulka stworzona z materiału odprowadzającego pot. Zapewniająca to technologia, z której przy produkcji t-shirtów korzysta Demix, nazywa się MOVI-tex. Szukając koszulki na trening biegowy warto patrzeć właśnie na te, mające w swoim opisie tę nazwę. Dzięki temu można zyskać pewność, że pod tym kątem bieg będzie możliwie komfortowy i t-shirt pomoże odczuwać przyjemny dla zmęczonego, gorącego ciała chłód.

Chcąc być przygotowanym na każdą pogodę, w szafie osoby planującej dłuższą przygodę biegową nie może zabraknąć kurtki. Przyda się ona nie tylko jesienią czy zimą, ale też wiosną i latem, gdy warunki atmosferyczne nie zawsze są korzystne. Nie chodzi przy tym o kurtkę chroniącą przed zimnem, którą już faktycznie należy zakładać przy chłodniejszych porach roku, a o tzw. wiatrówkę. Jest to warstwa wierzchnia wykonana z oddychającego i chroniącego przed wiatrem materiału, która oprócz tego, że zabezpiecza przed zimnym powietrzem (podstawowa funkcja), chroni również przed deszczem. Dostępna w GO Sport wiatrówka Demix zapewnia dodatkowo bezpieczeństwo – wyrazisty kolor zmniejsza ryzyko, że biegacz umknie komukolwiek na drodze, nawet przy małej widoczności!

Dolna odzież do biegania

Tutaj są dwie opcje do wyboru – legginsy lub szorty. Wybór jednych lub drugich zależy od indywidualnych preferencji, a także warunków atmosferycznych, bo o ile legginsy dostępne są w różnych długościach i można biegać w nich przy każdej pogodzie, o tyle szorty to opcja raczej na ciepłe, bezdeszczowe dni. I tak samo, jak przy innych elementach stroju biegacza – najlepsze legginsy czy szorty to te, wykonane z oddychającego, odprowadzającego wilgoć materiału. To też te, które są dopasowane, ale jednocześnie elastyczne i niekrępujące ruchów.

Wybierając dolny element garderoby warto zwrócić uwagę na tzw. spodenki 2 w 1, które z zewnątrz przypominają szorty, ale pod spodem mają jeszcze jedną warstwę. Tego typu odzież często można spotkać w kolekcjach biegowych dla mężczyzn, m.in. w tej przygotowanej przez markę Demix, która dostępna jest w GO Sport. Wybrać ją powinny osoby, których uda obcierają się podczas biegania, a jednocześnie ci, którzy preferują szorty od legginsów.

Odzież biegowa to jeden z kluczowych czynników, którego uwzględnienie w przygotowaniach do treningu, zwiększa szanse na satysfakcjonujący i przyjemny bieg. Towarzysząca temu regularność oraz pozytywne nastawienie to już klucz do osiągnięcia sukcesu zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Ważne, by się nie poddawać, a także pamiętać o wyznaczonych celach.

Biegaj i osiągaj swoje własne szczyty!

Be First to Comment

Dodaj komentarz