Press "Enter" to skip to content

Bezpieczeństwo na posesji — jak je sobie zapewnić?

Każda posesja powinna być odpowiednio zabezpieczona, aby na jej teren nie mogła wkroczyć żadna niepowołana osoba. Najprostszym działaniem ochronnym jest montaż ogrodzenia i solidnej bramy wjazdowej. Jednak nie zawsze takie czynności wystarczają, aby zniechęcić potencjalnego włamywacza. Z tego powodu, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo, warto wybrać dobrej jakości drzwi wejściowe do domu wyposażone w systemy antywłamaniowe. W jaki sposób można zabezpieczyć swoją posesję? Podpowiadamy.

Solidne drzwi wejściowe do domu

Niezależnie od tego na jaki rodzaj zabezpieczeń się zdecydujemy, zwłaszcza w przypadku nowych budynków, warto w pierwszej kolejności zadbać o montaż solidnych, wyposażonych w systemy antywłamaniowe drzwi wejściowych do domu. Żeby zapewnić sobie skuteczną ochronę przed wtargnięciem do naszego mieszkania przez osoby niepowołane, warto zwrócić uwagę na klasę antywłamaniową, która oznaczona jest symbolem RC. Jest to sześciostopniowa skala, gdzie im wyższa wartość, tym lepsza ochrona przed intruzami. Właściciele budynków jednorodzinnych powinni stawiać na klasę RC3 lub RC4.

Podczas wyboru drzwi wejściowych do domu, warto zwrócić uwagę również na to, jaką zapewniają izolację akustyczną oraz termiczną. Jednym z najważniejszych parametrów jest tutaj współczynnik przenikania ciepła U, który ma ogromny wpływ na właściwości termoizolacyjne skrzydeł. Im jest niższy, tym lepszą ochronę przed utratą ciepła zapewniają wybrane drzwi. Dodatkowo, jeżeli nasza posesja znajduje się w pobliżu ruchliwej drogi, warto zwrócić na uwagę na współczynnik Rw. Im jest wyższy, tym dany model drzwi w lepszy sposób tłumi hałasy.

Ogrodzenie posesji

Kiedy wybierzemy już drzwi wejściowe do domu, w celu zadbania o bezpieczeństwo swojej posesji, powinniśmy zdecydować się na montaż ogrodzenia. Jest to podstawowa bariera, która uniemożliwia wtargnięcie na nasz teren osób niepowołanych. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rozwiązań, lecz nie wszystkie z nich zapewniają wystarczający poziom ochrony.

Dobierając odpowiedni model, należy zwrócić uwagę na jego stabilność i wysokość, która powinna przekraczać 1,5 m. Im wyższy płot, tym trudniej jest go przeskoczyć. Niskie modele z kolei nie tylko zachęcają do wizyty złodziei, ale także dzikie zwierzęta. Inwestorzy obecnie najchętniej wybierają ogrodzenia panelowe lub betonowe. Wyróżniają się one solidną konstrukcją i dobrymi parametrami technicznymi, a dodatkowo są estetycznym rozwiązaniem. Najmniej skuteczną barierę stanowi tradycyjna siatka, którą łatwo można przeciąć, zniszczyć i wtargnąć na posesję.

Brama wjazdowa

Kolejnym elementem, który ma wpływ na bezpieczeństwo posesji, jest brama wjazdowa. Z tego powodu podczas jej zakupu należy kierować się nie tylko jej estetyką, ale także funkcjonalnością. Do wyboru jest kilka różnych modeli. Najczęściej inwestorzy decydują się na przesuwne lub skrzydłowe. Te pierwsze świetnie sprawdzą się na posesjach o niewielkim metrażu, ze względu na to, że podczas otwierania i zamykania skrzydło przemieszcza się wzdłuż ogrodzenia. Z kolei skrzydłowe modele dostępne są w wersji manualnej i automatycznej. Te wyposażone w napęd automatyczny gwarantują bezpieczeństwo nie tylko posesji, ale również jej użytkownikom, ponieważ wyposażone są w szereg systemów awaryjnego otwierania, fotokomórek, a także lamp ostrzegawczych.

Monitoring posesji i systemy alarmowe

Osoby, dla których standardowe zabezpieczenia mechaniczne to za mało mogą zdecydować się na podjęcie współpracy z profesjonalną firmą ochroniarską i zainstalowanie na terenie posesji monitoringu. Dodatkowo inwestorzy często decydują się również na montaż w swoich budynkach systemów alarmowych. Specjalne czujniki rozmieszczone są w takich miejscach, aby wszelkie niepożądane zachowania zostały przez nie zauważone i szybko uruchomiły alarm. Takie urządzenia z pewnością zwiększą poczucie bezpieczeństwa domowników, a dodatkowo mogą być montowane zarówno wewnątrz, jak i na otwartej przestrzeni.

Be First to Comment

Dodaj komentarz