Press "Enter" to skip to content

Zimowy niezbędnik. Kiedy warto zabrać na wyprawę kominiarkę?

Przeczesywanie się przez mroźne, pokryte śniegiem tereny może stanowić wspaniałą atrakcję dla miłośników przygód. Warto jednak postępować odpowiedzialnie i zadbać o własne bezpieczeństwo. Przebywanie przez wiele godzin na zewnątrz przy niskich temperaturach może grozić poważnymi odmrożeniami różnych części ciała. Aby tego uniknąć, oprócz ciepłej odzieży z polaru oraz kurtki dobrze jest ubrać na głowę kominiarkę. Obecność kominiarki w plecaku z ekwipunkiem powinna być zatem tak oczywista jak konieczność ubierania grubych skarpet, czapki i rękawiczek.

Kominiarka idealna do aktywności na mroźnym powietrzu

Wprawdzie polskie zimy nie są tak srogie, jak bywały przed laty, ale pogoda lubi płatać figle i nie tylko kierowców zaskakuje nagłym mrozem. Zwłaszcza w górach, gdzie śnieg i niskie temperatury utrzymują się właściwie przez cały okres między listopadem a marcem. Mieszkańcy wysoko położonych terenów dobrze wiedzą, że natury nie wolno lekceważyć. Kto zimą musi pracować przez kilka godzin na świeżym powietrzu, na pewno powinien pomyśleć o ciepłym ubraniu. W tym przypadku kominiarka sprawdza się idealnie.

Jej zakup mogą rozważyć także osoby, które po prostu lubią spędzać wolne chwile na łonie natury. Dla miłośników survivalu lub bushcraftu kominiarka stanowi ważny element wyposażenia. Walory tego nakrycia głowy doceniają również amatorzy paramilitarnych rozgrywek: ASG, paintballu czy survivalowych LARP-ów. Kominiarka może podczas takiej zabawy chronić przed zimnem, ale przede wszystkim jej zadaniem jest amortyzowanie ewentualnego strzału przeciwnika.

Jaką kupić kominiarkę? Kilka wybranych propozycji

Nie trzeba spędzić dużo czasu w wyszukiwarce Google, aby znaleźć sklep internetowy, który ma kominiarki w swoim asortymencie. Jednym z nich jest np. Milworld.pl, specjalizujący się w sprzedaży odzieży i sprzętu turystycznego, paramilitarnego oraz tzw. odzieży taktycznej. Sprawdźmy zatem, jakie kominiarki można nabyć w tym e-sklepie. Oto kilka propozycje z katalogu.

  • MFH, kominiarka 3-otworowa

Najbardziej podstawowy typ kominiarki. Posiada trzy duże otwory na oczy i usta, dzięki czemu zapewnia doskonałą widoczność oraz nie powoduje problemów z oddychaniem. Kominiarka została wykonana z bawełny i jest dostępna w czterech kolorach oraz 3 typach kamuflażu.

  • Texar Ninja

Wyglądem przypomina nieco nakrycie głowy słynnych na całym świecie zwinnych japońskich najemników. Oprócz otworu na oczy i czoło całkowicie zakrywa policzki, usta i nos, a przede wszystkim całą szyję. Do produkcji użyto dwóch materiałów: świetnie oddychającej bawełny oraz elastycznej lycry. To za sprawą tego połączenia kominiarka Texar Ninja doskonale dopasowuje się do kształtu twarzy. Klient może wybrać kolor produktu: czarny, oliwkowy, brązowy lub ze wzór kamuflażu Multicam.

  • Mil-Tec Tact Offen

Konkurencyjny model kominiarki, zbliżony jednak wyglądem do poprzednio przedstawionego produktu. Mil-Tec Tact Offen również w pełni osłania szyję, usta i nos, pozostawiając jedynie wycięte miejsce na oczy. Różnica tkwi w materiale wykonania. Do produkcji kominiarki użyto poliestru, dzięki czemu ten model jest bardzo cienki i przyjemny w kontakcie ze skórą.

Trzy wymienione modele kominiarek to zaledwie kilka przykładów produktów dostępnych w katalogu sklepu Milworld.pl. Asortyment tego i innych sklepów internetowych oferuje multum możliwości. Miłych zakupów i dobrej pogody!

Be First to Comment

Dodaj komentarz