Press "Enter" to skip to content

Wakacje w Grecji – niebiańskie plaże i aromatyczne jedzenie

Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wybieranych nie tylko przez Polaków. Różnorodne wyspy i szeroki wybór kurortów przyciąga turystów spragnionych ciepłego słońca i przyjemnej bryzy znad morza. Nie sposób odmówić Grekom także ich aromatycznej kuchni. Z jakich jeszcze względów warto spędzić tutaj wczasy?

Niebiańskie plaże

Nie bez powodu greckie plaże uznawane są za najpiękniejsze w całej Europie. Są przy tym niezwykle różnorodne. Są zarówno piaszczyste, jak i kamieniste lub żwirowe. Różnią się też kolorami ze względu na barwę piasku. Na przykład w miejscowości Elafonisi znajduje się plaża w nietypowych odcieniach różu. Zawdzięcza to niezliczonej ilości małych muszelek, które mienią się tymi barwami. Jeśli zależy nam na złocistym kolorze piasku to warto odwiedzić wyspę Thassos lub plażę Faliraki na Rodos. W połączeniu z błękitem wody te miejsca prezentują się na swój sposób unikatowo.

Warto także podkreślić, że każde wakacje w Grecji mogą być zupełnie inne. Wszystko to dzięki temu, że linia brzegowa rozciąga się na prawie 160 tysięcy kilometrów. Wybierając się po raz kolejny raz na wczasy do tego kraju można liczyć na to, że znajdziemy tam zupełnie coś nowego, co nas w dużym stopniu zafascynuje. Turystyka jest tutaj w rozkwicie, więc praktycznie wszystkie plaże są wyposażone w wygodne leżaki oraz obszerne parasole. Nierzadko można też natrafić na miejsce w którym odbywają się rozliczne imprezy, bezpośrednio przy znajdujących się tutaj beach barach. Natomiast osoby pragnące ciszy i spokoju mogą z łatwością znaleźć zakątek w którym czas płynie powoli i ospale. Szczególnie w okolicach klimatycznych i urokliwych zatoczek, z dala od wielkich miast.

Zobacz także: https://www.ikobieta.pl/wakacje-we-wloszech-aromatyczne-jedzenie-rajskie-plaze-i-perelki-architektury/

Aromatyczne jedzenie

Grecka kuchnia słynie na całym świecie z doskonałych smaków oraz różnorodności potraw. Praktycznie każdy smakosz znajdzie tutaj coś co przypadnie mu szczególnie do gustu. Grecy przywiązują wagę do tego, aby ich produkty były stworzone wyłącznie ze składników, które powszechnie są uznawanych za bardzo zdrowe. Na półmiskach królują więc przede wszystkim ryby oraz inne owoce morza. Jeśli wybieramy się na wakacje do Grecji kontynentalnej to warto skosztować lokalnego wina i sławnych serów. Ciągnące się kilometrami gaje oliwne zachęcają do tego, aby jeść oliwki w połączeniu z szerokim wyborem dań. Nie sposób nie wspomnieć także o dobrze znanych słodkościach, a więc produktach w których głównym składnikiem jest miód. Jest to istna uczta dla podniebienia.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.traveligo.pl/.

Be First to Comment

Dodaj komentarz