Press "Enter" to skip to content

Pranie dywanów i tapicerek – dlaczego warto postawić na czyszczenie parowe?

Niewiele osób przepada za czyszczeniem kanapy czy tapicerki. Tego typu sprawy wolimy zlecać firmom, które profesjonalnie zajmują się czyszczeniem. Dzięki specjalistycznemu sprzętowi mogą szybko i łatwo wyprać dowolną kanapę czy tapicerkę. Bardzo często stosowanym sposobem czyszczenia jest czyszczenie parowe. Dlaczego warto na nie postawić?

Czym jest czyszczenie parowe?

Czyszczenie parowe to usługa, która zwykle jest skierowana do wymagających osób. Pranie dywanów i tapicerek za pomocą pary sprawdzi się zwłaszcza u osób, które mają w domu alergika. To metoda, która jest w pełni bezpieczna, gdyż nie używa się w jej trakcie żadnych chemicznych środków. Gorąca, sprężona para o temperaturze 155 stopni Celcjusza skutecznie oddziela zabrudzenia od czyszczonych powierzchni oraz działa dezynfekująco. Wydzielająca się podczas czyszczenia para, działa zmiękczająco na uporczywy i zaschnięty brud. Utrzymanie kanap i dywanów w najwyższej czystości jest bardzo istotne w przypadku alergików czy astmatyków. Para wodna niweluje również roztocza, grzyby oraz bakterie.

Zalety czyszczenia parą

Czyszczenie parowe ma wiele zalet. Jedną z nich jest ekologia. Podczas czyszczenia tapicerek czy dywanów nie jest konieczne używanie specjalistycznej chemii, która jest niebezpieczna dla środowiska. Gorąca para rozpuszcza nawet najbardziej uciążliwe zabrudzenia. Pod wpływem gorąca, cząsteczki brudu odklejają się od powierzchni, a następnie są usuwane przy pomocy zintegrowanego odkurzacza.

Czyszczenie parowe jest doskonałym sposobem na pozbycie się drobnoustrojów, takich jak: roztocza, zarodniki pleśni, bakterie, wirusy, owsiki, pchły, wszy i inne insekty. Usługa czyszczenia para jest szczególnie polecana w pomieszczeniach, w których mieszkają małe dzieci. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że powierzchnie zostały odpowiednio wyczyszczone i zdezynfekowane. Dzięki czyszczeniu za pomocą pary, czyszczona powierzchnia jest perfekcyjnie czysta. Gorąca para wnika we wszelkie szczeliny, pozostawiają powierzchnie nieskazitelnie czyste. Warto dodać, że czyszczenie parowe jest jedyną metodą polecaną do czyszczenia materacy.

Be First to Comment

Dodaj komentarz