Press "Enter" to skip to content

Kupujemy mały plac zabaw dla naszych pociech. Na co powinniśmy zwracać uwagę?

Drewniane place zabaw coraz częściej znajdują zastosowanie w przydomowych ogrodach. Służą najmłodszym do zabawy i aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również odciągają od ekranów komputera czy telefonu. Spędzając czas z rówieśnikami, nasze pociechy mają również możliwość, aby rozwijać umiejętności społeczne. Na co powinniśmy zwracać uwagę, gdy kupujemy drewniany plac zabaw?

Posiadając dzieci, chcemy przede wszystkim zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju, do nauki oraz do zabawy. Świetnym sposobem na to są atrakcje, które mogą czekać na dzieci w przydomowym ogrodzie. Basen ogrodowy, piaskownica, trampolina, drewniane place zabaw, hamak czy huśtawka – to wszystko na pewno sprawi, że czas spędzony w przydomowym ogrodzie będzie miło przez pociechy wspominany.

Na co powinniśmy zwracać uwagę, gdy chcemy kupić drewniany plac zabaw?

Z internetu, czy może od producenta?

Drewniany plac zabaw możemy kupić na popularnych portalach aukcyjnych, poprzez sklepy internetowe, bezpośrednio od producenta. To ostatnie rozwiązanie jest na pewno najbezpieczniejsze, gdyż będziemy mieli pewność, że producent wykona wszystko zgodnie z projektem, wszystko będzie do siebie idealnie dopasowane. Będziemy mogli również liczyć na montaż.

Jakość wykonania i bezpieczeństwo

O tym zdecydowanie nie możemy zapominać. Każdemu rodzicowi powinno zależeć na tym, aby mieć pewność, że dzieci będą się bawić w warunkach komfortowych oraz bezpiecznie. Drewniany plac zabaw to często masywna konstrukcja, dlatego musi być solidnie wykonana. Jakość i bezpieczeństwo to:

– odpowiedni przekrój drewna i elementów stalowych,
– drewno i stal dobrej jakości, bez pęknięć i uszkodzeń mechanicznych,
– zastosowanie odpowiedniej jakości mocowań i systemów złącznych,
– zastosowanie bezpiecznych farb i olejów do drewna,
– dobrej klasy wyposażenie dodatkowe,
– odporność konstrukcji na przechył.

Zobacz także: https://ownetrzach.pl/producent-drewnianego-placu-zabaw-jak-wybrac-najlepszego/

Atrakcje

Nasz plac zabaw powinien zawierać atrakcje dopasowane do wieku dzieci. Wyposażenie możemy obejrzeć pod adresem https://woodlit.pl/place-zabaw/. Plac zabaw może zawierać:

– huśtawkę lub gniazdo,
– zjeżdżalnię,
– piaskownicę,
– ścianki wspinaczkowe lub liny,
– tory przeszkód,
– wieżyczki widokowe,
– dużo atrakcji dodatkowych, jak kosze do gry, stery, lornety.

Na pewno kupując drewniany plac zabaw, przede wszystkim nie powinniśmy dokonywać zakupu w pośpiechu. Warto przeanalizować swoje możliwości, sprawdzić dokładnie, jakim terenem dysponujemy.

One Comment

Dodaj komentarz