Press "Enter" to skip to content

Jak pomóc pracownikom w zdobyciu umiejętności językowych?

Znajomość konkretnych języków obcych w wielu branżach jest kluczowa. Pracodawca może wtedy poszukiwać pracowników posługujących się konkretnymi językami, ale może też zdecydować się na przeszkolenie w tym zakresie obecnej załogi.

Kiedy warto zdecydować się na kursy językowe dla pracowników?

W wielu przedsiębiorstwach angielski jest często używanym językiem obcym. Również, zależnie od branży i rynków, na których działa firma, duże znaczenie mogą mieć dla niej inne języki, na przykład jak niemiecki, włoski, hiszpański czy czeski, aby wspomnieć tylko o kilku przykładowych z nich.

Znajomość języków obcych przez pracowników może wspierać rozwój przedsiębiorstwa. Dzięki nim może ono docierać na nowe rynki, a także zapewnić wysoką jakość obsługi swoim klientom i kontrahentom. Wpływa to również na wizerunek firmy, która jest w takiej sytuacji odbierana jako bardziej profesjonalna, doświadczona.

Gdy zatem pojawia się konieczność znajomości języków obcych w biznesie, warto pomyśleć o tym, by zainwestować w szkolenia językowe dla firm. W jakich wariantach są one dostępne?

Rodzaje szkoleń językowych dla biznesu – co oferują szkoły?

W szkołach językowych szkolenia językowe dla firm są aktualnie dostępne w zróżnicowanych wariantach, dlatego też można dostosować je specjalnie do określonych celów takiej nauki.

Do wyboru są między innymi:

  • specjalistyczne szkolenia językowe – skupione na rozwoju umiejętności językowych ważnych w danych branżach, na przykład w dziedzinie prawa, informatyki, medycyny, ekonomii

  • standardowe szkolenia językowe – dostępne już od podstawowego poziom, pozwalają na zdobicie szerokich kompetencji językowych z naciskiem na słownictwo biznesowe

  • kursy konwersacyjne – kładą one nacisk na rozwijanie umiejętności rozmowy

  • szkolenia przygotowujące do egzaminów językowych – ułatwiają ich zaliczenie

Kursy językowe stacjonarne – w szkole językowej albo w firmie

Oferta jak szkolenia językowe dla firm dostępna jest stacjonarnie w dwóch wariantach, a dokładnie można skorzystać z niej bezpośrednio w szkole językowej albo też można zamówić kurs odbywający się w firmie.

Druga opcja uznawana jest za wygodniejszą i efektywniejszą, ponieważ w tym przypadku pracownicy nie muszą dojeżdżać już do szkoły językowej, natomiast mogą uczyć się wtedy w godzinach pracy, na przykład w sali konferencyjnej, szkoleniowej albo innym przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu.

Kursy językowe online – za pomocą komunikatorów i platform do e-learningu

Również szkolenia językowe dla firm mogą odbywać się za pośrednictwem internetu. W tym przypadku mogą być one prowadzone na żywo z lektorem albo native speakerem przez komunikatory lub za pomocą dostępnych całodobowo platform.

Be First to Comment

Dodaj komentarz