Press "Enter" to skip to content

Jak dobrać spodnie dla twojej pociechy?

Każdy rodzic zastanawiał się kiedyś, jakie spodnie kupić swojemu dziecku. Z jednej strony, wybór spodni jest dość duży, z drugiej zaś nie wiemy, czym się kierować podczas wyboru. Dobre spodnie nie tylko powinny dobrze się prezentować, ale również zapewniać odpowiednią wygodę w zabawie i w użytku codziennym. Dobrze byłoby również, by można było łatwo sprać liczne plamy powstające podczas zabawy naszej pociechy. W tym artykule dowiesz się, jakie spodnie wybrać dla twojego dziecka. 

Spodnie dziecięce- materiały

Zawsze dobrym wyborem w wypadku odzieży będzie bawełna. Miękka i wygodna, gwarantuje wygodę oraz niską cenę. Chroni również doskonale przed zimnem, przepuszcza powietrze. Bawełniane spodnie to spodnie wygodne i trwałe. Możemy również postawić na uniwersalne i zawsze estetycznie się prezentujące jeansy. Spodnie z tej tkaniny są bardzo odporne na ścieranie i trwałe. Po wielokrotnym praniu jeansy nabierają miękkości (ale również niestety tracą na kolorze). Kolejną zaletą jest to, że jeansy świetnie się układają. Możemy również spotkać się ze spodniami wełnianymi, choć dość rzadko. Nie są one jednak złym wyborem. Wełna zapewnia doskonałą izolacyjność ciepłą, separuje wilgoć od skóry, przez co również się nie moczy. Dodatkowym atutem wełny jest to, że wolno się brudzi- co jest idealne w przypadku odzieży dziecięcej. Pamiętajmy jednak o tym, że wełna jest jednym z silniejszych alergenów i reakcja naszego dziecka na kontakt z wełną może być różna.

Spodnie dziecięce- rodzaje

Spodnie dla dzieci i spodnie dla dorosłych charakteryzują się w miarę podobnym podziałem na rodzaje. Również w modzie dziecięcej znajdziemy znane nam już legginsy. Legginsy najczęściej wykorzystuje się w stylizacjach niemowlęcych. Rodzajem legginsów są tregginsy, które wyglądem imitują jeansy, zachowując przy tym cechy legginsów. Popularnym rodzajem spodni dziecięcych są również joggery, spodnie o dość luźnym kroju.

Spodnie dla chłopaków

Dobre spodnie młodzieżowe chłopięce, to takie, które łatwo wyprać. Dzieci dużo się bawią, co powoduje liczne zabrudzenia. Często kupuje się małym mężczyzną joggery, jako że te zapewniają większą mobilność. W palecie kolorystycznej mody chłopięcej dominują proste kolory, przypominające modę męską.

Spodnie dla dziewczynek

Dla dziewczynek idealnie nadawać będą się legginsy, które łatwo zastąpią dresy pod względem wygody noszenia i swobody ruchu. Na popularności zyskują również spodnie cygaretki, jednak te, podobnie do jeansów, należą do garderoby starszych panienek. Kolorystycznie, dla dziewczynek idealnie nadawać będą się miękkie i ciepłe pastelowe kolory.

W spodniach dla dzieci najważniejsza jest przede wszystkim funkcjonalność, elastyczność, prostota i wygoda. Dziecko powinno dobrze się w nich czuć oraz umieć znajdywać w nich frajdę z zabawy. Spodziewajmy się również częstych zabrudzeń- i przygotujmy się na nie odpowiednio. Warto zakupić dziecku również parę spodni, która będzie nadawać się głównie na spotkania towarzyskie.

Be First to Comment

Dodaj komentarz