Press "Enter" to skip to content

Filtr DPF – dlaczego warto go usunąć z samochodu?

Wysokie ceny w przypadku zamienników, podatność na zapychanie się i obniżanie mocy pojazdu – filtry DPF mają długą listę wad. W dodatku oczyszczają się poprzez wypalanie. Co jeszcze sprawia, że kierowcy usuwają filtr DPF z samochodu? I czy jego pozbycie się naprawdę wpływa na podnoszenie mocy auta?

Czy usunięcie filtra DPF jest nielegalne?

Usunięcie filtra DPF w Rzeszowie jest jak najbardziej możliwe do wykonania. Co ważne, jest to też legalne. Proces usuwania to zabieg mechaniczny, którego usługę oferują wszystkie renomowane warsztaty samochodowe, którym zależy na satysfakcji i zadowoleniu swoich klientów.

Poniekąd jest to postępowanie podobne do usuwania AdBlue, chociaż w porównaniu do niego wymaga również ingerencji fizycznej w układ wydechowy. Poza tym większość zmian odbywa się m.in. przy pomocy sterowników.

Czy usunięcie filtra DPF to dobry sposób na podnoszenie mocy pojazdu?

Większość kierowców lubi szybką i dynamiczną jazdę. Niestety, większość seryjnych samochodów to auta wolne i aby zwiększyć ich osiągi, potrzebne są odpowiednie modyfikacje. Gdzie mają udać się osoby, które decydują się na podnoszenie mocy w Rzeszowie? W tym mieście istnieje kilka punktów, które oferują usługi tuningowe.

Przed podjęciem tego kroku warto rozważyć samo usunięcie filtra DPF. Spowoduje to lepszą dynamikę pracy silnika, a jeżeli filtr był zapchany, podniesie to również moc jednostki napędowej do stanu pierwotnego.

Czy brak katalizatora i DPF umożliwia chip tuning?

Brak katalizatora i filtra DPF podwyższa ilość koni mechanicznych, co jest odczuwalne podczas jazdy. Połączyć to można z np. realizowanym chip tuningiem na Podkarpaciu, czyli wgraniem nowych sterowników do komputera pojazdu, które sprawniej wykorzystują rezerwę mocy ukrytą przez producenta. Takie ulepszenie można wykonać bez usuwania czegokolwiek.

Filtr DPF warto usunąć ze względów ekonomicznych i wydajnościowych silnika swojego pojazdu. To proces, który może zwiększyć przyjemność płynącą z prowadzenia auta.

Be First to Comment

Dodaj komentarz