Press "Enter" to skip to content

Bank głosów – co to jest i kto z niego korzysta?

Serwisy internetowe jak banki głosów są aktualnie bardzo popularne. Czym dokładnie są? W jakim celu są one używane? Kto ich używa? Poznaj najważniejsze informacje!

Potrzebujesz nagrania lektorskiego? Teraz, aby je zamówić, wcale nie musisz wychodzić z biura albo z domu, ponieważ możesz otrzymać je online. Jak to możliwe? We wszystkim pomoże Ci bank głosów, który należy do studia lektorskiego.

Czym jest bank głosów?

Termin jak bank głosów – https://www.powitania.pl/bank-glosow/ odnosi się do rodzaju bazy działającej online, w której można znaleźć lektorów gotowych do wykonania nagrania lektorskiego. Takie banki są teraz bardzo popularne i korzysta z nich wiele osób, które chciałyby zamówić nagrania lektorskie.

Banki głosów mają postać serwisów internetowych, w których umieszczane są próbki nagrań lektorskich. Próbki te znajdują się na profilach lektorów, na których można znaleźć także dodatkowe informacje o lektorach, na przykład ich doświadczenie, specjalność.

Korzystając z serwisów jak bank głosów można bardzo łatwo i szybko znaleźć właściwego lektora, a potem natychmiast zamówić potrzebne materiały, które będą wykonane z jego udziałem.

Do czego używane są banki głosów?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, bank głosów jest stosowany do tego, aby wybrać właściwego lektora. Następnie może on wziąć udział w nagraniu lektorskim.

Najczęściej lektorzy z banków głosów uczestniczą w nagraniach prowadzonych w poniższych celach:

  • reklamy radiowe

  • reklamy telewizyjne

  • filmy, seriale i programy telewizyjne

  • materiały internetowe

  • audiobooki

  • prezentacje

  • nagrania do automatycznej sekretarki

Ponadto bank głosów może posłużyć do znalezienia lektora również do wielu innych materiałów, w których może on wykorzystać swój głos.

Kto korzysta z banków głosów?

Zasadniczo bank głosów jest ogólnodostępnym rodzajem serwisu internetowego, dlatego może korzystać z niego każda osoba. Banki nie wymagają na ogół wcześniejszej rejestracji na stronie, dlatego nagrania lektorskie dostępne są dla każdego, kto chciałby sprawdzić ofertę i wybrać właściwego lektora.

Najczęściej serwisy jak bank głosów są używane przez firmy odpowiedzialne za wykonanie materiałów o celach reklamowych czy informacyjnych, czyli przez agencje reklamowe, interaktywne, agencje PR oraz innego rodzaju agencje zajmujące się marketingiem.

Warto jednak wskazać, że jeżeli firma chciałaby wykonać reklamę czy prezentację we własnym zakresie, wtedy także może ona bezpośrednio zamówić nagranie w banku głosów, bez konieczności korzystania z usług agencji reklamowej.

Zamówienie nagrania z banku głosów możliwe jest całkowicie online – nie ma potrzeby osobistego udawania się do studia.

Be First to Comment

Dodaj komentarz