Press "Enter" to skip to content

3 zalety malowania proszkowego konstrukcji stalowych

Malowanie proszkowe konstrukcji stalowych to najlepsza, najbardziej ekonomiczna i przede wszystkim praktyczna forma nanoszenia powłok malarskich. Pozwala na dokładne zabezpieczenie malowanej powierzchni, np. przed korozją lub działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Malowanie tego rodzaju odbywa się w profesjonalnych malarniach proszkowych lub bezpośrednio na budowie, gdy mamy do czynienia z elementami o dużych rozmiarach i wielkiej masie.

W Polsce coraz więcej obiektów budowanych jest metodą szkieletową, z wykorzystaniem elementów stalowych. Hale produkcyjne, magazynowe, centra logistyczne lub inne obiekty przemysłowe nie wznoszone są metodą tradycyjną, z uwagi na koszty oraz czas budowie. Stal jest materiałem niezwykle praktycznym, nowoczesnym, odpornym na uszkodzenia, naprężenia i działanie czynników zewnętrznych. Odpowiednio zaprojektowane konstrukcje będą bardzo wytrzymałe, spełnią swoją rolę. Muszą być jednak bardzo dobrze zabezpieczone przed działaniem korozji oraz innych niekorzystnych warunków. W tym celu firma wykonująca malowanie musi posiadać odpowiednie wyposażenie lakierni.

Szybkość malowania

W przypadku tak dużych i często specjalistycznych konstrukcji bardzo ważne jest to, aby zastosować takie metody malowania, które nie będą spowalniać prac. W przypadku zabezpieczenia antykorozyjnego oraz oczywiście dekoracyjnego najlepszą z metod jest metoda hydrodynamiczna. Nanoszenie powłok malarskich agregatem sprawi, że oszczędzimy czas, jednocześnie powłoki malarskie będą po prostu o wiele bardziej dokładne.

Zobacz także: https://xoxomag.pl/budowa-hali-jak-poprawnie-malowac-proszkowo/

Dokładność malowania

Główną cechą malowania proszkowego jest to, że powłoki malarskie są bardzo skutecznie nałożone, dokładnie, we wszystkich miejscach, jest to szczególnie ważne wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z miejscami trudno dostępnymi. Malowanie metodą tradycyjną było by nieskuteczne. Jednocześnie ogromną uwagę warto zwrócić na skuteczne elementy maskujące, czyli takie, które zabezpieczą np. wloty, gwinty, elementy montażowe. Takie produkty można otrzymać w firmie Lapena http://www.lapena.pl/

Cena

Malowanie proszkowe jest również o wiele tańsze od malowania tradycyjnego. Dlaczego? Chodzi tu przede wszystkim o czas malowania, ale również o ilość farby, która jest niezbędna do prawidłowego zabezpieczenia konstrukcji stalowych.

Biorąc pod uwagę czas wykonania, koszty, skuteczność powłok malarskich – warto postawić na malowanie proszkowe.

One Comment

Dodaj komentarz